Altınay Savunma ne zaman işlem görecek? İşte o tarih!

Altınay Savunma ne zaman işlem görecek? İşte o tarih!

Borsa İstanbul’da gong sesi savunma sanayi sektörünün önemli firmalarından olan Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş. için çalıyor. Halka arzın tamamlamasıyla birlikte şirketin hisseleri işlem görmeye başlıyor. Peki, Altınay Savunma borsada ne zaman işlem görecek? İşte detaylar…

Altınay Savunma borsada ne zaman işlem görecek?

Altınay Savunma şirketinin payları 16 Mayıs 2024 tarihinden itibaren Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacak. Borsa İstanbul’dan yapılan KAP açıklaması şöyle:

“Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş.’nin (Şirket) 58.823.530 TL nominal değerli paylarının halka arzı tamamlanmış olup, Şirketin sermayesini temsil eden 235.294.118 TL nominal değerli payları Kotasyon Yönergesi’nin 8’inci maddesi çerçevesinde kota alınmıştır. Halka arz edilen 58.823.530 TL nominal değerli Şirket payları 16/05/2024 tarihinden itibaren Yıldız Pazar’da 32,00 TL baz fiyat, “ALTNY.E” kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır. İlgili sırada maksimum emir değeri 1.000.000 TL olarak belirlenmiştir.”

Şirketin halka arzı 8-9-10 Mayıs tarihlerinde gerçekleşmiş ve bireysel yatırımcılara %69 oranında tahsisat yapılmıştı. Halka arzda dağıtım şekli ise Bireysele Eşit Dağıtım olarak belirlenmişti. Her bir pay 32 TL’den satışa sunulmuştu. Yıldız Pazar’da işlem görecek şirketin borsa kodu “ALTNY” olarak belirlendi.

Halka arza bireysel yatırımcılardan 2,140 kat talep geldi. Her bir payın 32,00 TL’den satışa çıktığı halka arzda, 58.823.530 TL nominal değerli payların satışı sonucunda halka arz büyüklüğü 1.882.352.960 TL oldu.

Altınay Savunma kaç lot verdi, halka arz sonuçları açıklandı mı?

Savunma sanayi sektörünün önemli firmalarından olan Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş.'nin halka arz süreci 10 Mayıs tarihinde sona erdi. Halka arzın sona ermesiyle birlikte gözler Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılacak açıklamaya çevrildi. Halka arza katılan yatırımcılar, sonuçların açıklanacağı tarihi ve kaç lot düştüğünü merak ediyor. Peki, Altınay Savunma kaç lot verdi? Altınay Savunma halka arz sonuçları açıklandı mı? İşte merak edilenler…

İlgili İçerik