Alves Kablo kimin, ne iş yapar?

Alves Kablo kimin, ne iş yapar?

Hem yurt içinde hem de yurt dışında kablo pazarının önde gelen şirketlerinden olan Alves Kablo, “ALVES koduyla halka arz oluyor. Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) halka arz onayı vermesiyle birlikte yatırımcılar, şirketin sahibini ve faaliyet alanlarını araştırıyor. Peki, Alves Kablo kimin? Alves Kablo ne iş yapar? İşte yeni halka arz olacak Alves Kablo hakkında kısaca bilgi…

Alves Kablo kimin?

Alves Kablo’nun iki pay sahibi bulunuyor. Bunlar şöyle:

  • %50 Deniz Karamercan
  • %50 Hikmet Alabıcak

1984 doğumlu olan Deniz Karamercan, Gazi Üniversitesi Maliye ve Ekonomi bölümünden mezun olmuştur. Henüz üniversite öğrencisiyken girdiği elektrik, enerji ve kablo sektöründe genel müdür yardımcılığı ve müdürlük pozisyonlarında görev yapmıştır. 30 yaşında ise Alves Kablo’nun kuruluşunu gerçekleştirmiştir.

1978 doğumlu ve York University İşletme bölümünden mezun olan Hikmet Alabıcak, 1999 yılında Armada Yapı Elektrik Taahhüt San. ve Tic. Ltd. şirketini kurmuştur. 2014 yılında ise Alves Kablo’nun kuruluşunda yer almıştır.

Alves Kablo ne iş yapar?

2014 yılında Ankara’da kurulan Alves Kablo, elektrikli ve elektronik kontrol aletleri, elektronik devre elemanları, iletken, yarı iletken ve entegre devre elemanları, mikroçipler ve bunların birleştirme elemanlarının üretimini gerçekleştiren bir firmadır.

30’dan fazla ülkeye ihracat yapan şirketin 30.06.2023 tarihi itibarıyla 123 çalışını bulunuyor. Alves Kablo, Ankara’da bulunan toplam 15 bin metrekare alana sahip üretim tesislerinde faaliyetlerini sürdürüyor. Bu tesislerin aylık 1.000 ton bakır, 500 ton alüminyum, 1.500 ton PVC işleme kapasitesi bulunuyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen Şirketleri adlı yarışmada 2018 verilerine göre 100 firma arasından 6. firma oldu.

Alves Kablo halka arzı

Alves Kablo halka arz oluyor. Şirketin halka arz başvurusu SPK tarafından onaylandı. Şirketin her bir hissesi 19,45 TL‘den satışa sunuluyor.

Alves Kablo halka arzı hakkında merak edilenler!

Hem yurt içinde hem de yurt dışında kablo pazarının önde gelen şirketlerinden olan Alves Kablo, halka oluyor. Şirketin halka arz başvurusu, Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) onayını aldı. Peki, Alves Kablo halka arz ne zaman, katılım endeksine uygun mu? Halka arz sürecine dair merak edilen tüm soruların yanıtlarını kısaca sizler için derledik.Not: Borsa İstanbul'da Alves Kablo dışında

İlgili İçerik