Artemis Halı (ARTMS) halka arz hangi bankalarda var?

Artemis Halı (ARTMS) halka arz hangi bankalarda var?

Artemis Halı‘nın halka arzı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandı. 27-28 Şubat 2024 tarihlerinde gerçekleşecek halka arzda her bir pay 25,35 TL‘den satışa sunulacak. Peki, Artemis Halı halka arz hangi bankalarda var? Artemis Halı halka arz nasıl alınır? İşte kısaca detaylar…

Artemis Halı halka arz hangi bankalar veriyor?

Artemis Halı halka arzına katılmak isteyen yatırımcılar Ziraat Bankası, İş Bankası, TEB, QNB Finansbank, Garanti Bankası, Kuveyt Türk, Yapı Kredi, Denizbank, Akbank, Vakıfbank ve Halkbank dahil olmak üzere Borsa İstanbul’da işlem yapmaya yetkili tüm banka ve aracı kurumları tercih edebilir.

Artemis Halı halka arzı, “Borsada Satış – Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış” yöntemiyle gerçekleşecek. Bu sebeple Borsa İstanbul’da işlem yapmaya yetkili tüm banka ve aracı kurumlar üzerinden talep girişi yapılabilir.

Borsada satış yöntemi ile gerçekleşecek halka arzda toplamda 20.000.000TL nominal değerli hisse halka arz edilecek.

Artemis Halı halka arz nasıl alınır?

Artemis Halı halka arzına katılmak isteyen yatırımcılar, hisse senedi alır gibi emir vermeleri gerekiyor. Borsada satış yöntemiyle gerçekleşeceği için halka arz sekmesinden emir verilemeyecek.

Yatırımcılar, hisse senedi alış bölümüne girdikten sonra arama kısmına “ARTMS.HE” ya da “ARTMS.H” kodunu aratıp alış emri vererek halka arza katılabilir.

Halka arzda talep giriş saatleri ise 10:30-13:00 arasındadır. Yalnızca bu saatler arasında talep girişi yapılabilecek.

Artemis Halı halka arz sürecine ilişkin bazı önemli bilgiler ise şöyle:

Halka arz büyüklüğü 507 Milyon TL oldu.
Halka açıklık oranı % 28,57 olarak duyuruldu.
Tamamı Eşit Dağıtım olarak yapılacak.
Fiyat istikrarı işlemi planlanmıyor.
Herhangi bir yatırımcı grubuna tahsisat ve dağıtım yapılmayacak.

Artemis Halı halka arzı hakkında merak edilenler!

2012 yılında ticaret hayatına atılan Artemis Halı, halka arz oluyor. Kısa bir zaman içerisinde halı sektörünün önde gelen firmalarından biri olan Artemis Halı, halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) onayını aldı. 27-28 Şubat 2024 tarihlerinde yapılacak halka arzda her bir pay 25,35 TL'den satışa sunulacak.Bu yazımızda Gaziantep'teki fabrikasında üretimini sürdüren Artemis Halı'nın

İlgili İçerik