Artemis Halı (ARTMS) halka arz Midas’ta var mı?

Artemis Halı (ARTMS) halka arz Midas’ta var mı?

Türkiye’nin önde gelen halı üreticilerinden olan Artemis Halı, 27-28 Şubat 2024 tarihlerinde halka arz için talep topluyor. Halka arz katılmak isteyen pek çok yatırımcı, “Artemis Halı halka arz Midas’ta var mı?” sorusunu araştırıyor. İşte detaylar…

Artemis Halı halka arz Midas

Artemis Halı A.Ş., “Borsada Satış – Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış” yöntemiyle halka arz oluyor. Bu nedenle Midas dahil olmak üzere Borsa İstanbul’da işlem yapmaya yetkili tüm banka ve aracı kurumlar üzerinden talep girişi yapılabilir.

Artemis Halı halka arzına katılmak için normal hisse senedi alır gibi talepte bulunmak gerekiyor. “Hisse senedi alış” bölümünden “ARTMS.H” ya da “ARTMS.HE” kodu aratılıp talep girişi yapılabilir.

Artemis Halı halka arzına dair bilmeniz gerekenler şöyle:

  • Her bir pay 25,35 TL‘den satışa sunulacak.
  • Halka arz büyüklüğü 507 Milyon TL oldu.
  • Halka açıklık oranı yüzde 28,57 olarak duyuruldu.
  • Tamamı Eşit Dağıtım olarak yapılacak.
  • Fiyat istikrarı işlemi planlanmıyor.
  • Ana Pazar‘da işlem görecek.
  • Borsa kodu “ARTMS” olarak belirlendi.
  • İki gün boyunca sürecek halka arzda talep toplama saatleri 10:30-13:00 arasındadır.

Türkiye’nin önde gelen aracı kurumlarından olan Midas, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından denetlenen bir finansal kuruluştur. Midas 2020 yılında kurulmuş, 2021 yılında SPK lisansı almıştır. Burada Borsa İstanbul’da işlem gören firmalara yatırım yapılabilmektedir. Aynı zamanda halka arz olan hisseler için de talepte bulunulabilir.

Artemis Halı kimin, ne iş yapar?

Halı sektörünün önde gelen firmalarından olan Artemis Halı, 27-28 Şubat 2024 tarihlerinde halka arz için talep topluyor. Artemis Halı halka arzına katılmak isteyen pek çok yatırımcı, şirketin sahibini ve faaliyetlerini merak ediyor. Peki, Artemis Halı kimin? Artemis Halı ne iş yapar? İşte kısaca bilgi.Artemis Halı kimin?

İlgili İçerik
Artemis Halı halka arzı hakkında merak edilenler!

2012 yılında ticaret hayatına atılan Artemis Halı, halka arz oluyor. Kısa bir zaman içerisinde halı sektörünün önde gelen firmalarından biri olan Artemis Halı, halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) onayını aldı. 27-28 Şubat 2024 tarihlerinde yapılacak halka arzda her bir pay 25,35 TL'den satışa sunulacak.Bu yazımızda Gaziantep'teki fabrikasında üretimini sürdüren Artemis Halı'nın

İlgili İçerik