Koç Metalurji kaç lot verdi, halka arz sonuçları açıklandı mı?

Koç Metalurji kaç lot verdi, halka arz sonuçları açıklandı mı?

Demir-çelik sektörünün önde gelen firmalarından olan Koç Metalurji’nin halka arz süreci 10 Mayıs 2024 tarihinde sona erdi. Halka arzın sona ermesiyle birlikte yatırımcılar, sonuçların açıklanacağı tarihi ve kaç lot düştüğünü merak ediyor. Peki, Koç Metalurji kaç lot verdi? Koç Metalurji halka arz sonuçları açıklandı mı? İşte merak edilenler…

Koç Metalurji halka arz sonuçları

Koç Metalurji halka arz sonuçları açıklandı. Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirime göre, toplam 2 milyon 633 bin 984 bireysel yatırımcıya dağıtım yapıldı. Buna göre her bir katılımcıya 33-34 lot dağıtım yapıldı.

Halka arza bireysel yatırımcılardan 1,19 kat talep geldi. Her bir payın 20,50 TL’den satışa çıktığı halka arzda, 125.000.000 TL nominal değerli payların satışı sonucunda halka arz büyüklüğü 2.562.500.000 TL oldu.

9-10 Mayıs tarihlerinde yapılan halka arzda bireysel yatırımcılara %70 oranında tahsisat yapılmıştı. Dağıtım şekli ise Bireysele Eşit Dağıtım olarak belirlenmişti.

Yıldız Pazar’da işlem görecek şirketin borsa kodu “KOCMT” olarak belirlendi. Şirketin önümüzdeki hafta borsada işlem görmesi bekleniyor.

Koç Metalurji kaç lot verdi?

Koç Metalurji halka arz sonucuna göre, her bir katılımcıya 33-34 lot dağıtım yapıldı. Ancak lot sayısının bir miktar artma olasılığı var. Halka arzda 34 lotun altında talep edenler talep ettiği kadar lot alacak. 34 lottan fazla talep edenler ise para iadeleri gerçekleştikten sonra daha fazla lota sahip olabilirler.

Koç Metalurji kimin, ne iş yapar?

Demir-çelik sektöründe faaliyet gösteren Koç Metalurji A.Ş., halka arz olmak için Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) onayını aldı. Halka arza katılmak isteyen yatırımcılar ise şirketin sahibini ve faaliyetlerini araştırıyor. Peki, Koç Metalurji kimin? Koç Metalurji Koç Grubu'nun mu? Koç Metalurji ne iş yapar? İşte şirket hakkında merak edilenler...

İlgili İçerik