Lila Kağıt halka arz katılım endeksine uygun mu?

Lila Kağıt halka arz katılım endeksine uygun mu?

Temizlik kağıdı sektörünün önde gelen şirketlerinden olan Lila Kağıt, 30 Nisan ile 2-3 Mayıs tarihlerinde halka arz oluyor. Şirketin borsa kodu “LILAK” olarak duyuruldu. Halka arza katılmak isteyen bazı yatırımcılar ise şirketin katılım endeksine uygun olup olmadığını araştırıyor. Peki, Lila Kağıt halka arz katılım endeksine uygun mu? İşte detaylar…

Lila Kağıt katılım endeksine uygun mu?

Lila Kağıt şirketinin yayımlanan SPK onaylı izahnamesinin borsa görüşü bölümünde katılım endeksine uygun olduğuna ilişkin görüşe yer verildi. İzahnamede yer alan görüşte, şirketin BIST Katılım Tüm Endeksinde yer alma şartlarını sağladığı kaydedildi. Ayrıca, şirketin Katılım Finans İlkeleri Bilgi Formu yayımlandı. Dilerseniz bağlantıya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Katılım endeksine uygunluk nedir?

Faiz hassasiyeti olan yatırımcılar için önemli bir alternatif olan katılım endeksi, faaliyetleri ve finansal yapıları katılım finans ilkelerine uygun şirketlerin yer aldığı bir endekstir. Tıpkı BIST100 veya BIST30 gibi, belli şirketleri kapsayan bir borsa endeksi olarak işlev görür.

Katılım endeksine uygunluk, bir şirketin faaliyetlerinin faizsiz finans prensiplerine uygun olması anlamına gelir. Örneğin, katılım endeksine uygunluk için bir şirketin finansal tablosunda yer alan faizli borçların ortalama piyasa değeri veya toplam varlıklardan büyük olana %33’ü aşmamalı.

Lila Kağıt kimin, ne iş yapar? İşte merak edilenler!

Temizlik kağıdı sektörünün önde gelen şirketlerinden olan Lila Kağıt, 30 Nisan ile 2-3 Mayıs tarihlerinde halka arz oluyor. Halka arza katılmak isteyen yatırımcılar ise şirketin sahibini ve faaliyetlerini araştırıyor. Peki, Lila Kağıt şirketinin sahibi kim? Lila Kağıt ne iş yapar, yatırımları neler? İşte detaylar...Lila Kağıt kimin?

İlgili İçerik

Lila Kağıt halka arzı hakkında bilmeniz gereken önemli bilgiler ise şöyle:

Halka arz fiyatı 37,39 TL olarak belirlendi.
Halka arz büyüklüğü 4,48 Milyar TL oldu.
Halka açıklık oranı %15,25 olarak duyuruldu.
Şirketin payları Yıldız Pazar‘da işlem görecek.
Dağıtım şekli Bireysele Eşit Dağıtım olarak belirlendi.
Konsorsiyum liderleri Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Yapı Kredi Menkul Değerler A.Ş. olarak açıklandı.
Fiyat istikrarı işlemi planlanıyor. Bu süre ise 15 gün olarak belirlendi.
İhraççı ve ortakların 1 yıl boyunca satmama taahhüdü bulunuyor.
T+1 ve T+2 bakiyeler kullanılamayacak.

Lila Kağıt halka arz sürecine dair her şey!

Temizlik kağıdı sektörünün önde gelen şirketlerinden olan Lila Kağıt, halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) onayını aldı. Halka arz için SPK'dan onay alan Lila Kağıt, yatırımcılarla buluşmaya hazırlanıyor. Talep toplama işlemleri 30 Nisan ve 2-3 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek.Bu içeriğimizde Lila Kağıt halka arzına ilişkin genel nitelikte bilgilere yer verirken; şirketin yatırımlarını, finansal tablolarını ve kurumsal

İlgili İçerik