Koton halka arz katılım endeksine uygun mu?

Koton halka arz katılım endeksine uygun mu?

Türkiye’nin bilinen markalarından olan Koton, 30 Nisan ile 2-3 Mayıs tarihlerinde halka arz oluyor. Şirketin borsa kodu “KOTON” olarak duyuruldu. Halka arza katılmak isteyen bazı yatırımcılar ise şirketin katılım endeksine uygun olup olmadığını araştırıyor. Peki, Koton halka arz katılım endeksine uygun mu? İşte detaylar…

Koton katılım endeksine uygun mu?

Koton şirketinin yayımlanan SPK onaylı izahnamesinin borsa görüşü bölümünde katılım endeksine uygun olduğuna ilişkin görüşe yer verildi. İzahnamede yer alan görüşte, şirketin BIST Katılım Tüm Endeksinde yer alma şartlarını sağladığı kaydedildi. Ayrıca, şirketin Katılım Finans İlkeleri Bilgi Formu yayımlandı. Dilerseniz bağlantıya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Katılım endeksine uygunluk nedir?

Katılım endeksine uygunluk, şirketin faaliyetlerinin katılım finans ilkelerine uygun olması olarak tanımlanabilir. Faiz hassasiyeti olan yatırımcıların önem verdiği bir konu olan katılım endeksi, faaliyet alanları ve finansal yapısı katılım finans kurallarına uygun olan şirketlerin yer aldığı bir endekstir. Tıpkı BIST100 ve BIST30 gibi belirli şirketleri kapsayan bir borsa endeksidir.

Koton kimin, ne iş yapıyor? İşte merak edilenler!

Türkiye’nin köklü ve önde gelen giyim markalarından olan Koton, 30 Nisan ile 2-3 Mayıs tarihlerinde halka arz oluyor. Halka arza katılmak isteyen yatırımcılar ise şirketin sahibini ve faaliyetlerini araştırıyor. Peki, Koton kimin? Koton ne iş yapıyor? İşte detaylar...Koton kimin?

İlgili İçerik

Koton halka arzı hakkında bilmeniz gereken önemli bilgiler ise şöyle:

Halka arz fiyatı 30,50 TL olarak belirlendi.
Halka arz büyüklüğü 4,1 Milyar TL oldu.
Halka açıklık oranı %16,5 olarak duyuruldu.
Şirketin payları Yıldız Pazar‘da işlem görecek.
Dağıtım şekli Bireysele ve Şirket Çalışanlarına Eşit Dağıtım olarak belirlendi.
Konsorsiyum liderleri Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. olarak açıklandı.
Fiyat istikrarı işlemi planlanıyor. Bu süre ise 15 gün olarak belirlendi.
İhraççı ve ortakların 1 yıl boyunca satmama taahhüdü bulunuyor.
T+1 ve T+2 bakiyeler kullanılamayacak.

Koton halka arz hakkında merak edilen her şey!

Türkiye'nin köklü ve önde gelen giyim markalarından olan Koton, halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) onayını aldı. Peki, Koton halka arz ne zaman? Koton halka arz katılım endeksine uygun mu? Bu içeriğimizde Koton halka arzına ilişkin genel nitelikte bilgilere yer verirken, şirketin yatırımlarını, finansal tablolarını ve kurumsal yapısını da inceledik.

İlgili İçerik